Oferta

» Masaż leczniczy

masaż leczniczyMasaż klasyczny jest metodą leczenia fizykalnego zewnętrznych i wewnętrznych objawów chorobowych, a w wielu przypadkach przyczyn chorobowych. Polega na mechanicznym drażnieniu tkanek. Wywiera pośredni i bezpośredni wpływ na organizm. Składa się z wielu chwytów, ruchów i opracowań, których celem jest nie tylko leczenie, lecz także zapobieganie wielu chorobom. Masaż jest również integralną częścią odnowy biologicznej. Na podstawie badań i obserwacji stwierdzono, ze spośród znanych metod masażu masaż klasyczny jest najskuteczniejszy w leczeniu chorób narządu ruchu. Naszych pacjentów masujemy na stacjonarnym stole do masażu PRACTICAL firmy Habys. Zapewnia on stabilność, wygodę i bezpieczeństwo solidną konstrukcją, precyzją ustawienia żadanej pozycji, płynną elektryczną regulację wysokości.

» Terapia mięśniowo-powięziowa

Metoda ta pozwala na skuteczną terapię zarówno punktów spustowych oraz stref odruchowych Chapmana jak i innych punktów odruchowych. Terapia umożliwia specyficzne oddziaływanie na tkankę łączną zwiększenie lokalnego krążenia i dzięki temu pobudzenie przemiany materii. Wyraźnie zmniejsza dolegliwości bólowe i napięcie mięśniowe.

» Masaż limfatyczny

masaż limfatycznyMasaż limfatyczny jako terapia przeciwobrzękowa. Obrzęk jest nagromadzeniem w tkankach płynu komórek odpornościowych i produktów komórkowych w następstwie braku odpływu płynu tkankowego i chłonki. Obrzęki chłonne obserwowane są u o koło 500 milionów ludzi na świecie. Mogą być przyczyna nawracających stanów zapalnych skóry i róży. Długotrwały obrzęk kończyny prowadzi do jej słoniowacizny, która z czasem jest nawet wskazaniem do amputacji kończyny. Sprzyja zmianom zwyrodnieniowym w stawach oraz uszkodzeniu splotów nerwowych.


Szczegółowe wskazania:
 • obrzęki wrodzone i nabyte w wieku późniejszym,
 • po zabiegach operacyjnych, w czasie których doszło do uszkodzenia lub usunięcia węzłów chłonnych lub naczyń limfatycznych  np.: mastektomia, liposukcja - odsysanie tkanki tłuszczowej,
 • po radioterapii: zmiany pozapalne, pourazowe,
 • po schorzeniach układu żylnego lub po zabiegach operacyjnych na żyłach głębokich i powierzchniowych,
 • po pobraniu żył do zabiegu pomostowania (by-pass), jak również po schorzeniach typu reumatycznego.

Najskuteczniejszym sposobem leczenia obrzęków chłonnych jest fizjoterapia, której metody są bezpieczne i stosunkowo łatwe do stosowania. Jedną z tych metod jest ręczny drenaż limfatyczny, który:
 • stymuluje odpływ chłonki,
 • wpływa na wywarzanie limfy,
 • przyspiesza wypełnianie i opróżnianie włosowatych naczyń limfatycznych.

Systematyczne stosowanie drenażu limfatycznego  połączonego z ćwiczeniami i higienicznym trybem życia szczególnie u osób z przewlekłymi  obrzękami z pewnością poprawi ich stan zdrowia jak również znacznie zwiększa komfort życia.

» Masaż relaksacyjny

Pozwala pozbyć się napięcia na całym ciele. Jest szczególnie zalecany po długotrwałym wysiłku fizycznym oraz psychicznym. Sprzyja regeneracji sił i likwiduje ujemne efekty stresu, nagromadzone pod wpływem codziennych przeżyć, przemęczenia i wyczerpania, m. in. bezsenność, nerwobóle, bóle głowy, dolegliwości pleców, barków i nóg. Daje doskonały efekt w łagodzeniu stanów nerwicowych, depresji, wzmacnia chęć do życia, podnosi witalność.

» Masaż antycellulitowy

masaż antycellulitowyDrenaż limfatyczny jest jedną z najskuteczniejszych i najbardziej popularnych metod walki z celulitem. Jest całkowicie bezbolesny i relaksujący, działa oczyszczająco na organizm. Polecany jest szczególnie osobom, u których występują obrzęki, będące wynikiem zastoju krwi i limfy w przestrzeniach międzykomórkowych. Drenaż to rodzaj elektrostymulacji, mającej na celu pobudzenie własnej „pompy mięśniowej” i usprawnieniu krążenia. Specjalna sekwencja ruchów rąk terapeuty działa uwalniająco a za razem przepycha limfę i toksyny do dużych, zbiorczych węzłów chłonnych. Stąd zostają one odtransportowane do narządów filtrujących i wydalane z organizmu z moczem, dlatego po zabiegu odczuwa się wzmożoną moczopędność.

Zabieg wspomaga walkę z cellulitem, likwiduje obrzęki nóg. Szczególnie dobre efekty daje u osób, które intensywnie ćwiczą, co dodatkowo pomaga w spalaniu uwolnionych toksyn i tłuszczów. Ponieważ poprawia krążenie, jest bardzo wskazany dla kobiet wykonujących pracę wymagającą długotrwałego stania lub siedzenia. Po zabiegu odczuwa się odprężenie i lekkość. Drenaż limfatyczny pomaga likwidować obrzęki oraz uczucie ciężkich, zmęczonych nóg.

Przeciwwskazania:
 • choroby serca,
 • nadczynność tarczycy,
 • zadwrażliwość zatoki tętnicy szyjnej,
 • ból,
 • powiększona wątroba lub śledziona, zapalne choroby jelit, niedrożność jelita,
 • zapalenie żył głębokich,
 • ciąża, menstruacja,
 • silne zrosty po zabiegach operacyjnych,
 • epilepsja,
 • tętniak,
 • infekcje,
 • zmiany skórne.

Dla zwiększenia efektu proponujemy połączenie drenażu limfatycznego z ultradźwiękami. Ultradźwięki to bezbolesny zabieg pobudzający krążenie krwi oraz przyspieszający miejscowy metabolizm skóry. Fala ultradźwiękowa rozbija lokalnie zgromadzoną tkankę tłuszczową i cellulit.

Efekt termiczny, jaki ma miejsce w trakcie zabiegu pozwala na penetrację stosowanych preparatów antycellulitowych oraz poprawia sprężystość zewnętrznej warstwy skóry.

Zabieg ten usprawnia wymianę komórkową, dzięki czemu organizm lepiej przyswaja związki odżywcze i pozbywa się szkodliwych produktów przemiany materii.

» Masaż bańką chińską

masaż bańką chińskąJest bardzo intensywny. Stosowane są silne techniki m.in. wyciskanie, rozcieranie i oklepywanie. Prowadzi do szybkiego rozgrzania mięśni i rozszerzenia naczyń krwionośnych, przez co wspomaga się pracę układu krwionośnego. Usuwa blokady energetyczne, poprawia cyrkulację krwi i limfy, pomaga w oczyszczeniu organizmu z toksyn, likwiduje obrzęki i zmiany skórne wynikające z zaburzeń krążenia. Masaż bańką chińską dzięki podciśnieniu jakie się wytwarza w trakcie kontaktu skóry z bańką intensywnie stymuluje tkankę podskórną, wyraźnie poprawia stan mało elastycznej skóry, zmniejsza cellulit, wygładza oraz ujędrnia. Jest doskonały w trakcie odchudzania.